Informace o nás

e-mail: skolkakozojedy@seznam.cz

Chci poznat šťastný svět

MŠ ŠTÍSTKO

Važ si každého člověka, ale stokrát víc si važ dítěte a střež se, abys neporušil jeho dětské čistoty.

/ L.N. Tolstoj /

Údaje o zařízení

Adresa :  Mateřská škola  Kozojedy

Zřizovatel: Obec Kozojedy

Ředitelka školy: Alena Šámalová

Typ zařízení: celodenní

Stanovená kapacita:  53 dětí

Provozní doba: 6,30 – 16,30 hodin

Mateřská škola Kozojedy se nachází v klidné části obce.

Má vypracovaný vlastní Školní vzdělávací program, který vychází z Rámcového programu pro mateřské školy.

Filosofií naší školy je teze „ Přirozenou formou blízkou dětskému chápání rozvíjet osobnost dítěte po všech stránkách. Naše šťastné dítě by mělo umět nebát se promluvit, říci svůj názor, zvládnout své emoce – hněv, smutek, strach, plachost, ale i radost. Mělo by city umět rozpoznat, porozumět samo sobě i ostatním.“

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby zde bylo dítě maximálně šťastné a spokojené.

Mateřská škola Kozojedy zahájila provoz 3.3.1980. Prostorné třídy umožňují vytvoření pracovních center i míst pro odpočinek nebo rušnější pohybové aktivity. K MŠ náleží rozlehlá školní zahrada, která slouží k pobytu dětí venku. Na zahradě jsou průlezky, hrací domek a zastřešené pískoviště. Mateřskou školu navštěvují děti místní i z blízkého okolí.

Hry dětí, probíhají od příchodu do školky a při hezkém počasí i s pobytem venku a dále pokračují po odpoledním odpočinku.

Průběžně se prolínají s činnostmi řízenými učitelkami se zřetelem na individuální potřeby dětí.

Kdo se stará o naše děti

Alena Šámalová - ředitelka MŠ

Marie Gronwaldtová - učitelka